Antikvariát Nerudova

klic

Obchodní a dodací podmínky

Objednání zboží

Objednávat si můžete on-line přímo na našich stránkách. Pokud Vám nefunguje přímé objednávání, máte možnost zaslat objednávku e-mailem na naši adresu: antikvariatnerudova@seznam.cz. Popřípadě provést objednávku telefonicky.
Podmínkou pro podání objednávky je zadání údajů pro doručení zboží kupujícímu. Kupující se tímto zavazuje, že uvedené údaje jsou platné a pravdivé. V případě uvedení nepřesných nebo neúplných údajů může být prodávající vystaven v omyl. Následkem pak může být nedodání objednaného zboží. Náklady spojené s chybnou objednávkou (balení, zbytečná doprava na určenou adresu a zpět) budou vymáhány na kupujícím.
Veškeré objednávky provedené prostřednictvím internetového obchodu Antikvariát Nerudova jsou závazné. Podáním objednávky stvrzuje kupující souhlas s těmito obchodními podmínkami.

Odeslání zásilky

Po odeslání objednávky Vám bude doručeno potvrzení na Vámi uvedenou e-mailovou adresu. Doručením tohoto e-mailu dochází k uzavření kupní smlouvy. Prodávající si vyhrazuje právo krácení či zrušení objednávky v případě vyprodání konkrétní položky, tato skutečnost bude kupujícímu oznámena.

Ceny jsou uváděny včetně DPH.

Dodací podmínky

Zboží většinou expedujeme následující den po obdržení objednávky. Dodací lhůta závisí především na způsobu dodání a rychlosti doručovatelské firmy.
Při zaslání na dobírku se jedná max. o 1 - 2 dny.

Při osobním odběru je možné odebrat zboží na adrese uvedené v kontaktních informacích, a to obvykle ihned po obdržení potvrzení objednávky. Kniha bude v prodejně rezervována 7 dní. V případě nevyzvednutí bude vrácena zpět do prodeje. Platba je možná v hotovosti nebo platební kartou.

Při platbě bezhotovostním převodem na účet je zboží vydáno/odesláno neprodleně po připsání příslušné částky na účet.

Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícíh, pod podmínkou zaplacení předem dohodnuté kupní ceny, v okamžiku převzetí zboží na místě dodání jím určeném.

Poštovné a balné

Způsoby dopravy a ceny poštovného či balného naleznete při vyplňování objednávky.  Ceny jsou platné v rácmci ČR.

  •     Při objednávce vyšší než 1.000,- Kč a platbě převodem na bankovní účet - doručení v Praze zdarma.
  •     Při objednávce vyšší než 2.000,- Kč a platbě převodem na bankovní účet - poštovné a balné zdarma.
  •     Bankovní spojení: 670100-220 868 45 43/6210, jako variabilní symbol uvádějte kód knihy.

Odstoupení od kupní smlouvy

Kupující má podle občanského zákoníku právo odstoupit od kupní smlouvy a vrácení zboží. Dodavatel s kupujícím dohodnou termín (maximálně čtrnáct dnů) a způsob vrácení zboží. Zboží musí být vráceno v původních obalech dodavatele, musí být kompletní, nepoškozené, bez známek užívání nebo opotřebení. Dodavatel po vrácení zboží obratem vrátí kupujícímu zpět odpovídající peněžní částku předem dohodnutým způsobem.

Nepřevzetí zboží

Nepřevzetí zboží zasílaného na dobírku zakládá právo na náhradu škody (poštovné a balné) a odstoupení od smlouvy ze strany Antikvariátu Nerudova. V případě neuhrazení škody do 14 dnů, berete na vědomí, že věc může být předána k řešení právní cestou, a to včetně soudního vymáhání. V případě opěštovného zaslání zboží požadujeme úhradu převodem na bankovní účet včetně nákladů na opětovné zaslání.

Reklamace

Případné reklamace budou vyřízeny v souladu s právním řádem platným v České republice. Kupující je povinen při převzetí zboží překontrolovat zásilku. Kontrolou se rozumí zjištění neporušenosti obalu, mechanické či jiné poškození obalu zásilky a zboží a též úplnost dodaného zboží. V případě škod vzniklých přepravou má kupující právo zásilku nepřevzít.

Na pozdější reklamace týkající se poškození či neúplnosti zboží uplatňované po převzetí zásilky od dodavatele nebude brán zřetel.